
Tung Oslo-tur for SF2
Vålerenga 2 - SF2 5-0 Intility Arena. Norsk-Tipping ligaen, avdeling 4. Komplett-Akademiet
-
13Omerinovic
-
4Blomdahl
46'
-
15Holland
-
7Jevard-Skuland
55'
-
2Johnsen
82'
-
19Slotfeldt Berntsen
71'
-
9Petravicius
71'
Et kraftig forsterket hjemmelag ble et par nummer for store denne gangen. Etter 15 strake tap på rad for andrelaget, synes Vålerenga-folket at nok måtte være nok. Hovedstadslaget hadde null poeng før møtet med Sandefjord, og stilte med mange aktuelle Eliteserie-spillere. Samir Sarics gutter holdt unna til litt over midtveis i første omgang, før Elias Hagen presise høyrefot traff Vilmer Brunskogs hode. 1-0. Vår solide keeper Alf Lukas Grønneberg var sjanseløs, og det skulle komme enda en scoring før dommer Batuhan Boyar blåste til pause. Taha Usman feide ballen under Grønneberg, og 2-0 til gutta fra hovedstaden. Vi var sjelden over midtstreken i første halvdel, og vi ble tidlig utsatt for et massivt press fra hjemmelaget side. Noe 8-1 i hjørnespark forteller en del av hvor ballen befant seg.
Samir Saric var mest fornøyd med at flere av hans spillere var tilbake etter skade.
»Bendik Berntsen fikk 20 minutter, Jakob Swift fikk en time og Theodor Agelin kom tilbake på banen etter en lang skadeperiode. Vi klarte ikke å holde på ballen, og tapte duellene. Vi slet i oppspillfasen, og var unøyaktige i pasningsspillet. Svikter dette er det vanskelig å vinne fotballkamper. Likevel er dette god læring, og vi tenker hele tiden utvikling. Jeg er ikke bekymret for at vi skal komme sterkt tilbake. Nå er det hjem å trene og jobbe hardt. I serien er det opphold fram til 24. Mai hjemme mot Fana, men G19-laget skal møte Ørn den 19. Mai. Vi gjorde det vi kunne mot overmakten, men Vålerenga2 var for rutinerte og sterke.»
Trener Samir Saric summerer opp, og det er vanskelig å være uenig.
Og det skulle komme ytterligere tre baklengs i andre halvdel. Elias Hagens pasningsfot traff nok en gang Vilmer Brunskogs panne etter et kvarters spill i andre omgang. 3-0. Dermed så var det langt hjem for våre gutter. Også Taha Usman ble tomålsscorer etter at finske Noah Pallas hadde løpt over hele banen og servert han ballen på et gullfat. 4-0. Den siste ble satt inn av Emin Pajic, og dermed ble det fem bakover denne gang. Vålerenga2 fikk sine tre første poeng, og vi står med våre sju poeng etter seks kamper. Trøsten er at vi på søndag slo vi Vålerenga 2-1 i Eliteserien, og vi lever godt med remis etter disse to kampene. Vi merket oss at kaptein Christian Borchgrevink spilte de siste 45 minuttene. VIF-kapteinen er solgt til skotsk fotball og Hearts. Men før han forsvinner fikk han æren av å slå SF2 foran 136 tilskuere på Intility.
»Vi fikk en realitetssjekk, men vi skal huske at vi stilte med et meget ungt lag. Ikke ment som noen unnskyldning, for denne gang møtte vi en meget god motstander.»
Samir Saric får det siste ordet…