
To nye ungutter med proffkontrakt
Vi er strålende fornøyd etter at både Mathias Døvle Lie og Kristoffer Halvorsen har skrevet under på sine første proffkontrakter, som stekker seg ut 2028 Komplett-Akademiet
Fremtiden ser god ut i Sandefjord Fotball. Akademiet har nok en gang fått frem spillere som tar store steg og som nå har sikret seg proffkontrakt med klubben.
Martin Jensen har følgende å si om Mathias:
Mathias Døvle Lie har bare vært i SF siden Januar hvor han kom fra Halsen og før det spilte han i Larvik Turn. Mathias er en kraftfull type med en velutviklet fysikk og er virkelig en trussel når han kan komme rettvendt og kan starte inn bak motstandernes forsvar. Spiss kompetansen til Mathias er gjennombruddskraft og ekstrem ferdigheter foran målet. Mathias er blant landets fremste spillere i sin posisjon og vi gleder oss virkelig til at følge og bidra til Mathias sin utvikling de kommende år.
Kristoffer Halvorsen har allerede debutert for a-laget i cupen og har vært med i troppen til kamp i Eliteserien. Martin Jensen beskriver Kristoffer slik:
Kristoffer kom til SF som G14 spiller fra Store Bergan hvor han hadde utviklet seg bra og har siden gått gradene i Komplett-Akademiet. Med sin gode teknikk, spilleforståelse og ekstreme dedikasjon har vi virkelig tro på at med den rette påvirkning de kommende år sammen med våre dyktige trenere at vi har en kommende A-lagsspiller. Favoritt posisjonen er 6`er og Kristoffer kan på noen måter ligne litt på Filip Ottosson både i forhold til det fysiske, men også på den slepne teknikk og et godt fotballhode!
Kristoffer selv er strålende fornøyd med signeringen, og gleder seg til å utvikle seg videre på Norges høyeste nivå:
Det er stort og veldig gøy å få denne tilitserklæringen fra klubben. Fremover skal jeg jobbe hardt og forhåpentligvis være med på a-lagstreninger og bli bedre hver dag. Målet er jo å komme seg på a-laget og spille i Eliteserien eller på enda høyere nivå.
Vi gleder oss til mange fine år med Mathias og Kristoffer i blått!