SF2 får et tøft returoppgjør
Sandefjord Fotball 2 fikk det tøft mot Fredrikstad 2 i første kvalikkamp
Onsdag kveld spilte vårt unge 4.divisjonslag sin første kvalikkamp til Norsk Tipping-ligaen. Fredrikstad 2 er vår motstander, og har store ambisjoner om opprykk. Det tar 28.minutter før første målet på Gamle Stadion kommer, og det er gjestene som tar ledelsen i kampen. SF åpnet kampen bra, holdt tempo på ballen og truer de røde og hvite. George Gibson kommer blant annet alene med keeper tidlig i kampen. Forsøker å gå forbi keeper, men kommer ut av posisjon og får ikke nok trykk i ballen og FFK-forsvarer kan enkelt hente opp skuddet.
Pause 0-2
Sandefjord Fotball får en pangstart på 2.omgang og reduserer til 1-2 ved Christoffer Sandnes Andersen. 7.Minutter senere får vi igjen en smell i trynet, og Fredrikstad øker ledelsen. Det vil seg ikke for det unge SF-laget som forøvrig har med seg førstelagsspillere i Sander Moen Foss, George Gibson og Martin Andersen. Det var også gledelig å se Jacob M. Dunsby tilbake i blått for anledningen.
Kampen ender 1-5, og vi får et tøft returoppgjør borte mot Fredrikstad onsdag 6.november.
Kampen spilles på Fredrikstad Stadion kl 1930.
Det er fremdeles muligheter, og Tom Helge Jacobsen & Co er klare for å ta kampen. Glød, presisjon og samhold skal gi Fredrikstad en skikkelig kamp om opprykket.