Presentasjon av Komplett-Akademiets trenerteam: G15
Vi skal presentere trenerteamene til våre lag på Komplett-Akademiet. Her er årets G15 team! Komplett-Akademiet
Teamet består av:




Rikin Natpoleon Djurhuus er hovedtrener for G15 laget vårt, vi tok en prat med han og spurte om forventningene til sesongen:
"Det blir en veldig spennende sesong. Vi har akkurat kommet tilbake igjen fra en treningsleir i Polen, der vi møtte skikkelig motstand. Vi har til nå hatt en litt enkel forsesong, hvor vi egentlig har fått til mer enn vi hadde ønsket, vi skulle ønske at det hadde vært litt tøffere, faktisk. I Polen fikk vi derimot ordentlig god motstand, hvor vi fikk se hvor lista ligger. Det lover godt inn mot sesongen, for det er en veldig spennende gjeng. Vi ser jo det i form av Equinors talentsamling (en del av landsagsskolen hvor de beste spillerne fra årskullene under landslagsalder samles), hvor vi ser at åtte spillere i klubben er tatt ut, hvorav syv av dem er fra G15. Så det er som sagt en veldig spennene spillergruppe. Dette er også første året for de fleste spillerene, hvor de går inn på full basis i et akademinivå, så dette året går mye på å lære dem akademihverdagen. Forventningene vi har går kun på å utvikle oss, samtidig så vet vi hvor gode de er, så vi håper jo at de klarer å vise den utviklingen i form av noen gode sportslige resultater som lag også.
Vi spiller i Nasjonal Serie, hvor vi er fordelt i grupper på våren og høsten. På våren spiller man et kvalifikasjonsspill i serieform og så blir man delt inn i nye grupper basert på tabellplasseringen sin fra våren. Så man får matchet seg i jevne kamper på høsten, så er spørsmålet hvordan man klarer seg på våren for å komme i riktig gruppe til høsten. Men alle kampene er gode og alle motstanderne er gode, noen lag er selvfølgelig bedre enn andre, men alle kampene har kjempegod verdi for oss."