Overlegen seier i første treningskamp

Arendal ble beseiret hele 8-1 i årets første treningskamp her på Jotun Arena, mange gjorde seg bemerket med solid innsats, men Jakob Jakobsen Swift fikk nok noen ekstra øyne på seg, etter sine to mål.

Både vi og Arendal stilte med store tropper og gjorde mange bytter i løpet av kampen, dette er tross alt trening. Og det var bortelaget som åpnet målprotokollen. Etter 18 minutter er det Marcus Victorio som fikk en god ball fra Julius Myrbakk, han smalt ballen bak vår keeper Alf Lukas Grønneberg og sendte dermed bortelaget i ledelsen. Noen vil kanskje dra kjensel på navnet? Marcus Victorio har nemlig scoret for oss i sesongoppkjøringen 2020!

Sandefjord Fotball - Arendal 8-1

  • 0-1 Marcus Victorio (18 min)

  • 1-1 Martin Gjone (24 min)

  • 2-1 Filip Loftesnes Bjune (28 min)

  • 3-1 Jakob Jakobsen Swift (47 min)

  • 4-1 Vetle Walle Egeli (56min)

  • 5-1 Jakob Jakobsen Swift (64 min)

  • 6-1 Stefan Ingí Sigurdarsson (81min)

  • 7-1 Elias Jemal (87 min)

  • 8-1 Aleksander van der Spa (90 min)

Heldigvis skulle ikke den ledelsen vare lenge. Seks minutter senere raget nemlig Martin Gjone høyest i luften og stanget inn utligningen. Kun fire minutter senere var det en annen forsvarer sin tur, høyreback Filip Loftesnes-Bjune fikk en god ball fra Kristian Birkelund og kunne etterhvert, enkelt prikke ballen i lengste hjørne. En finfin ledelse til pause.

Her er vår liveoppdatering på X (gamle Twitter)

Martin Gjone blir gratulert av Kristian Birkelund etter sin scoring.
Martin Gjone blir gratulert av Kristian Birkelund etter sin scoring.

I andre omgang byttet vi like så godt hele elleveren og med friskt blod ble det også mange scoringer.Vi gikk rett ut av startblokkene og Theodor Agelin fant Jakob Jakobsen Swift med en pasning i feltet, han smalt ballen i lengste og økte ledelsen til 3-1, et strålende angrep. Så kom målene som perler på en snor. I det 56 minutt var det Vetle Walle Egeli som snuste på en retur etter en heading fra Stefan Sigurdarsson og hamret ballen i nettet. 4-1. Så kun 8 minutter senere var det Jakob Jakobsen Swift som var i farta igjen, et glimrende innlegg fra nettopp Vetle Walle Egeli finner hodet til unge herr Swift og vipps så sto det 5-1. I det 81. minutt skulle endelig Stefan Ingì Sigurdarsson få ballen i mål, etter mange gode forsøk tidligere. Et innlegg fra fra Jakob Jakobsen Swift finner pannebrasken til vår Islandske spiss helt perfekt og ballen blir styrt i nærmeste hjørne.

 

Elias Jemal ville også være med på moroa og etter en fin overgang og litt klabb og babb, ender skuddet fra 16 meter i nettmaskene. Helt avslutningsvis bestemte nok en forsvarer for å melde seg på scoringslista, Aleksander van der Spa får ballen i feltet etter et hjørnespark og prikker ballen i lengste hjørne. Dette kan vi vel kalle en godkjent premiere på året?

Se videointervju med Andreas Tegstrøm og Jakob Jakobsen Swift her:


 

 

Annonse fra Eliteserien: