G17 tapte jevnt oppgjør mot Odd

(Odd G17 – SF G17 3-1, Skagerak Arena. OBOS Nasjonal G17, 1. Divisjon Elite)

Asset 1 Asset 2
61
Robertsen


85
Berg
Substituted out 78'
86
Jørgensen
77
Lunde
84
Peci
Substituted out 57'


87
El Masri
66
Njøten
80
Røberg
Goal 68'


73
Gunnarsson Lavlund
83
Hitz
Substituted out 55'
81
Lie
Substituted out 55'
Innbyttere
67
Tveite
Substituted in 55'
76
Holmedal
Substituted in 57'
64
Liljedal
Substituted in 78'
71
Phan-Sonpon
Substituted in 55'
78
Hindøy
Innbyttere
  • 67
    Tveite
    Substituted in 55'
  • 76
    Holmedal
    Substituted in 57'
  • 64
    Liljedal
    Substituted in 78'
  • 71
    Phan-Sonpon
    Substituted in 55'
  • 78
    Hindøy

Etter den siste kampen mot Rosenborg, hvor vi vant 5-3 på imponerende sett, så dro Axel Ørn Sæmundssons gutter ned til Skien fulle av optimisme.
"Det ble en merkelig forestilling. Jeg merket at vi så slitne ut, da vi entret kunstgresset. Vi slet med energimangel over hele linjen, og Odd straffet oss. Våre motstandere virket påskrudde og løp langt mer enn oss. Likevel åpner vi oppgjøret med to store sjanser, som vi burde ha scoret på. Det gjør vi midlertid ikke, og dermed så kommer hjemmelaget til sin første store sjanse. De setter den, og det er forskjellen. Likevel så er det jevnspilt, og selv om Odd scorer både nummer to og tre, så har jeg følelsen av at det kunne like gjerne vært oss som hadde kommet foran." Trener Axel Ørn Sæmundsson summerer opp etter tapet i Skien.

Og vår islandske venn fortsetter.
"Det er sjelden kost at etter 0-3 ved pause, så satt jeg med følelsen at det like gjerne kunne vært omvendt. Odd tar vare på nøkkelmomentene i matchen, og vi gjør det definitivt ikke. Men vi hadde fortsatt «trua». Og i pausepraten merker jeg at gutta virkelig får tilbake troen på at vi kan snu det i andre omgang. Riktignok vinner vi andre halvdel med 1-0, men det blir tilslutt 1-3 og ingen revansje fra vårkampen, hvor vi tapte 3-4. Det ble et frustrerende tap, fordi vi hadde målsjanser nok til tre poeng."
Axel er ikke helt fornøyd med effektiviteten, selv om prestasjonen i andre halvdel lover godt foran de siste tre høstkampene.

For allerede førstkommende lørdag er det duket for et nytt revansjeoppgjør hjemme på Jotun Arena.
"Da kommer Åsane på besøk, og vi gikk på en real smell der oppe sist (0-7). Nå er alle på et langt bedre sted, både mentalt og ferdighetsmessig. Vi skal ta med oss innsatsen og prestasjonen fra andre omgang mot Odd, og bygge videre på det når vi møter laget fra Bergen. Jeg ser kontinuerlig framgang i hele laget, og det er virkelig gledelig å se at vi utvikler oss hele tiden. Jeg gleder meg veldig til kampen på lørdag, og det gjør hele gjengen også. Det er lett å se. Vi er klare for revansje."

Axel Ørn Sæmundsson ønsker alle SF-supportere velkommen til Jotun Arena lørdag klokken 14.00.

Annonse fra Eliteserien: