Endelig er vi her

Nå teller vi ikke lenger dager. Nå har vi begynt å telle timer. Det vi teller ned til er at en av årets store begivenheter går av stabelen. Det nærmer seg med stormskritt årets SF Awards.

Annonse:

Om veldig kort tid går godt over 100 forventningsfulle supportere, frivillige, sponsorer og noen ansatte ombord på MS Color Hybrid. Spillerne kommer etter treningskampen mot Sarpsborg 08 i morgen. Fergeturen blir starten på en flott helg med hele SF-familien. Vi regner med at kokkene ombord har forutsett mange sultne SF-folk og at buffeten derfor bugner.

Vi som kom i går, har gjort det vi kan for å gjøre klart for ankomsten her på Tanum Strand, og vi gleder oss til resten ankommer kystperlen her nede i Sverige. Vi kan røpe at frokosten på hotellet er på et bra nivå, og det har kommet leveranse til baren i dag. Med andre ord skulle det aller meste være klart til helgen.

Hva skal skje?

For de som ikke helt har klart for seg hva SF Awards egentlig er, så er det Sandefjord Fotballs årlige festaften. Her samles supportere, frivillige og sponsorer i skjønn forening. Vi skal på banketten nyte en bedre middag og det skal deles ut en rekke priser. Vi vil komme tilbake i morgen med bilder og og referat på prisene. Sjekk Sandefjord Fotball sin Facebook side.

Simen Hem og Jørn Werner Granerød Horntvedt, skal i år, som i fjor lede showet fra scenen. De påstår at alle forberedelser nå er klare, og de er i kjempeform til kveldens bankett.

Allerede i kveld blir det hygge for alle som er til stede. Hotellet har gitt oss et helt eget lokale. Det vil også Sandefjord rikstrubadur Elling Hem og Gunnar Hansen bidra med god stemning og allsangvennlige låter. Alt ligger med andre ord til rette for å sette stemningen for resten av helga.

Annonse fra Eliteserien: