En av de beste har gått bort
Den 17. januar fikk vi det triste budskapet om at Kåre Pedersen sovnet inn.
Vi i Sandefjord Fotball ble kjent med Kåre på ordentlig når kunstgressbanen på Gamle stadion ble etablert i 2002. Som pensjonert maskinist og med bosted tett på Gamle stadion ble det naturlig å spørre Kåre om han kunne bidra med å drifte undervarmeanlegget på banen vinterstid. Den utforingen tok han på strak arm og det ville han gjøre frivillig. «Det er mitt bidrag til SFs satsing og breddeklubbenes aktivitet», sa Kåre.
Han stilte også villig opp når juniorlaget hadde trening med å samle baller og prate med trenere og spillere. Alltid en god kommentar og en latter på lur.
Når vi flyttet til Komplett Arena i 2007 tok han i ansvar for å samle en tråkkegjeng til stell av gresset i pausen og etter SFs kamper.
Kåre likte seg i SF, og med et stort hjerte for klubben ble han en svært viktig ressurs. Han var veldig opptatt av gjøre en god jobb. Pliktoppfyllende, engasjert og med et godt humør.
Det er vanskelig å erstatte slike mennesker. Vi har mistet en god venn, en engasjert SF mann og en frivillig hjelper.
Våre tanker går til familien som har mistet sin kjære. Sandefjord Fotball takker dypt for din innsats og vi lyser fred over ditt minne.