Det ville seg ikke mot Bryne

Alle foto: Carina Johansen / NTB

To mål av Christopher Cheng og Eliteseriedebut for Bendik Berntsen var det vi fikk med oss hjem fra Bryne, det holdt dessverre ikke til poeng denne gangen.Bryne vant kampen 3-2.

Asset 1 Asset 2
30
Hadaya


4
Pedersen
2
Smajlovic
47
Kristiansen
17
Cheng
Goal 67'
Goal 90'


20
Melchior
Substituted out 61'
18
Ottosson
6
Risan Mørk
Substituted out 74'


7
Patoulidis
Substituted out 86'
11
Tibell
Substituted out 74'
27
Dunsby
Innbyttere
1
Grønneberg
26
Loftesnes-Bjune
3
Walle Egeli
Substituted in 86'
5
van der Spa
8
Dzabic
Substituted in 74'
10
Mettler
Substituted in 61'
43
Jemal
19
Slotfeldt Berntsen
Substituted in 74'
Innbyttere
  • 1
    Grønneberg
  • 26
    Loftesnes-Bjune
  • 3
    Walle Egeli
    Substituted in 86'
  • 5
    van der Spa
  • 8
    Dzabic
    Substituted in 74'
  • 10
    Mettler
    Substituted in 61'
  • 43
    Jemal
  • 19
    Slotfeldt Berntsen
    Substituted in 74'

Det ble et tøft møte med naturgresset i Bryne. Vi slet med slurvete pasninger og fikk ikke til det angrepsspillet vi har gjort oss bemerket med tidligere i år.

Bryne tok ledelsen etter 24 minutter, da Scriven fikk kranglet inn ledelse etter at en andreball blir slått direkte inn i feltet. Scriven sniker seg foran Elias Hadaya i buret og pirket ballen i mål. Like før pause ble Moreira felt av Stian Kristiansen inne i vår sekstenmeter. Straffe ble resultatet av det og Bojadzic satte ballen i mål. Bryne gikk altså til pause med en 2-0 ledelse uten å ha skapt noe mer enn målene, men som de fleste vet teller mål mest.

I andre omgang så vi et Sandefjordlag som lignet mer på det vi er vant til. Det var ikke ufortjent da Christopher Cheng scoret sitt første Eliteseriemål i den blå trøya. Jakob Dunsby fikk ballen på sin kant, dro av to motspillere og satte opp Cheng i feltet, Cheng dro av en spiller og plasserte ballen elegant i ldet lengste hjørnet, med høyrebeinet. Da øynet vi håp.

Sandefjords Christopher Cheng og Fredrik Pedersen under eliteseriekampen i fotball mellom Bryne og Sandefjord på Bryne stadion. Foto: Carina Johansen / NTB
Sandefjords Christopher Cheng og Fredrik Pedersen under eliteseriekampen i fotball mellom Bryne og Sandefjord på Bryne stadion. Foto: Carina Johansen / NTB


Dessverre skulle Bryne skape en sjanse til, som de også scoret på. En overgang endte til slutt hos Saunes som sto alene på bakerste stolpe, og Bryne økte igjen ledelsen til 3-1.
Vi ga aldri opp og fortsatte å presse på. Belønningen kom til slutt og nok en gang var det Cheng som var målscorer. Denne gangen hadde han blitt flyttet ut som ving, fikk ballen, satte fart innover og avsluttet med venstrebeinet. Ballen gikk via keeper og i nettmaskene. Klokka viste 92 minutter og det var dessverre for lite for sent. Bryne gikk seirende av duellen før ferien. 

Nå gleder vi oss over Eliteseriedebuten til Bendik Berntsen, som kom inn for Darrell Tibell etter 75. minutter, og ser frem i mot kamp om nye poeng om tre uker. 

Annonse fra Eliteserien: