Ifølge VG har Bugge hatt 75 redninger i årets Tippeliga. (Arkivfoto: Digitalsport)
Bugge best i Dagbladet
6. juli 2010
Igjen har en av hovedstadsavisene kåret vår gode keeper Espen Bugge Pettersen til rundens beste keeper. Denne gangen var det Dagbladet, som ga Bugge 7 poeng etter kampen på Lerkendal.
Dagbladet mener at Bugge har vært Tippeligaens beste keeper i år og begrunner valget av Bugge som rundens keeper med at han reddet to kjempesjanser mot Rosenborg. På Dagbladets børs har Bugge et gjennomsnitt på 5,60, som er blant de 6-7 beste på avisens børs.
VG valgte Håkon Oppdal som rundens beste keeper, selv om avisen ga Oppdal seks poeng mens den ga Bugge sju poeng. På statistikken over "Keeperformen" i VG er Bugge plassert på 5. plass blant keeperne i Tippeligaen, etter Jon Knudsen og tre plasser før Rune A. Jarstein. Blant samtlige spillere i Tippeligaen hittil i år rangerer VG Bugge på 9. plass, likt med Jon Knudsen mens Rune A. Jarstein ikke er blant de 25 beste.
VG mente for øvrig at SF lørdag skapte to sjanser mot Rosenborg på Lerkendal, mens SF i tilsvarende kamp i fjor ikke hadde noen sjanser.
Dessuten hentet VGs Truls Lauveng tirsdag fram et Sandefjord-minne, i sammenheng med at Rosenborgs 40 år gamle superveteran Roar Strand scoret målet mot SF. Lauveng minnet om at Sandefjord Ballklubbs Arvid Havnås i en alder av 41 år og 321 dager scoret sitt siste mål i den daværende Hovedserien.
Tilbake